Akupunktura i hirudoakupunktura to kolejne stosowane w naszym centurm metody terapeutyczne. Jest to jedna z trzech podstawowych metod leczenia wywodzących się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

Ta powszechnie znana metoda, mylnie kojarzona przede wszystkim z leczeniem bólu oraz nałogów, w rzeczywistości charakteryzuje się szerokim spektrum możliwych zastosowań; od poprawienia ogólnego samopoczucia, poprzez pomoc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi, aż po leczenie przewlekłych chorób. Terapia polega na wyrównywaniu zaburzeń przepływu siły życiowej, poprzez osiąganie równowagi we wszystkich aspektach zgodnych z fenomenami TCM. Osiąga się to przez wkłuwanie specjalnych igieł w określone punkty ciała pacjenta, leżące wzdłuż przebiegu meridianów, oraz dzięki manipulowaniu tymi igłami.

 

Odmianą akupunktury będącą autorską formą terapii naszego centrum, jest hirudoakupunktura. Metoda ta polega na tym, że zamiast igieł akupunkturowych do zabiegu używamy pijawek lekarskich. Przystawiane są one w akupunktach zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nakłucie skóry przez pijawkę wywołuje podobny efekt jak zastosowanie igły, dodatkowo pacjent otrzymuje wszystkie korzyści jakie przynosi zabieg hirudoterapii.

 

O hirudoterapii możesz przeczytać więcej tutaj.

 

Akupunktura i hirudoakupunktura