Tutaj znajdziesz ogólne informacje w jaki sposób prowadzimy terapie w różnych jednostkach chorobowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia - spersonalizowania diagnostyki, metod terapeutycznych, suplementacji i diety, a także zakresu i czasu prowadzonych działań.

ADHD

ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia hiperkinetyczne) to jeden z najczęściej występujących wśród dzieci i młodzieży problemów psychiatrycznych. Z ADHD związane są dysfunkcje w trzech różnych obszarach: zachowaniu uwagi, impulsywności oraz nadruchliwości.

W terapii ADHD duże znaczenie ma dobrze dobrana suplementacja, zwłaszcza z uwzględnieniem magnezu, cynku, tłuszczu rybiego i witaminy C. Bardzo ważny jest kontekst psychosomatyczny i uwarunkowania środowiskowe.  W terapii stosujemy zabiegi biorezonansu, homeopatię i zioła. Często z uwagi na działanie wyciszające i harmonizujące  skuteczne są zabiegi akupunktury oraz pijawki lekarskie.

Alergia

Alergia to  nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na występujące w środowisku obce dla organizmu substancje, określane jako alergeny, które w normalnych warunkach powinien on ignorować. U osób zdrowych substancje te nie powodują żadnych dolegliwości, natomiast u osób uczulonych są przyczyną szeregu nieprzyjemnych, a niekiedy nawet groźnych dla zdrowia reakcji.

Ponieważ system immunologiczny w znacznym stopniu związany jest z funkcją jelit, terapia alergii polega na oczyszczaniu jelit i wątroby, zrównoważeniu pracy flory bakteryjnej jelita grubego, uzupełnieniu niedoborów pierwiastków śladowych i witamin. W terapii stosowane są także protokoły homeopatyczne oraz terapia  biorezonansowa obniżająca poziom reakcji alergicznej. Całokształt działań prowadzi stopniowo do zrównoważenia pracy systemu immunologicznego i znacznego obniżenia poziomu alergizacji.

Atopowe

zapalenie

skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą i nawrotową dermatozą zapalną, zwykle rozpoczynającą się w okresie wczesnego dzieciństwa, o charakterystycznej morfologii oraz lokalizacji zmian skórnych. Bardzo typowym dla AZS objawem jest nasilony świąd skóry oraz obejmowanie stanem zapalnym innych narządów i układów poza skórą, a mianowicie układu oddechowego (alergiczny nieżyt nosa i spojówek oraz astma oskrzelowa) oraz przewodu pokarmowego.

Skuteczną terapią AZS jest terapia homeopatyczna, zabiegi biorezonansu, usuwanie patogenów i pasożytów jelitowych oraz wprowadzenie rygorystycznych zasad dietetycznych. Bardzo ważna jest specjalistyczna pielęgnacja skóry ochraniająca naturalny płaszcz lipidowy naskórka oraz troska o  mikrobiotę jelitową. Często niezbędna jest detoksykacja organizmu z zanieczyszczeń metalami ciężkimi.

Jelito drażliwe

Zespół jelita drażliwego (IBS) objawia się dotkliwymi bólami brzucha, skurczami jelit oraz uciążliwymi wzdęciami, które utrudniają funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków. To jedno z częściej diagnozowanych zaburzeń pracy układu pokarmowego, które dotyka nawet do 20% populacji. W terapii IBS niezbędna jest diagnostyka VEGA TEST, która da informacje nt. ewentualnych obciążeń patogennych układu pokarmowego takich jak pasożyty, pierwotniaki, grzyby, a także kondycji mikrobioty jelit i stanu dróg żółciowych. Układ pokarmowy powinien być poddany terapii przeciwpasożytniczej, terapii probiotycznej, wielokrotnemu oczyszczaniu jelit zabiegami hydrokolonoterapii.  Istotnym elementem terapii jest  wprowadzenie prawidłowej diety pozbawionej czynników alergizujących i bogatej w błonnik pokarmowy.  Z uwagi na ogromną rolę sieci neuronalnej jelit na procesy trawienia, wskazane są dodatkowo terapie mające na celu wyciszenie emocji i redukcji stresu.

Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, charakteryzuje się okresami remisji i nawrotów.  U jej podłoża leżą nadmierne podziały komórek naskórka (zewnętrzne warstwy skóry) oraz zaburzenia złuszczania, stąd tworzą się wyniosłe zmiany łuszczycowe pokryte łuską. Terapię łuszczycy prowadzimy głównie poprzez oddziaływanie na organy jelit i wątroby. Ważne jest oczyszczenie układu pokarmowego z pasożytów, złogów i kamieni kałowych oraz przywrócenie właściwych funkcji detoksykacyjnych wątroby. Niezwykle korzystnie działają na łuszczycę protokoły homeopatyczne. W odżywianiu wprowadzamy dietę bezmleczną i bezcukrową z ograniczeniem węglowodanów i białka zwierzęcego. Właściwa pielęgnacja skóry m.in. z użyciem oliwy ozonowanej i mydeł probiotycznych.   

1. Depresja
2. Bóle kręgosłupa
3. Borelioza
4. Jelito drażliwe /

4. Zaburzenie odżywania - Zgaga/ Refluks/ Nadkwasota
5. Nerwica
6. Endometrioza
7. Choroby tarczycy/ Niedoczynność/ Nadczynność/ Hashimoto
8. Zaburzenia snu
9. Zespół cieśni nadgarstka

9. Migrena/ Bóle głowy
10. Żylaki/ Hemoroidy
11. Wypadanie włosów
12. Niepłodność

12. Wrzody żołądka i dwunastnicy 

11. Nowotwory

13. Cysty i torbiele jajników
13. Zespół policystycznych jajników
14. Rwa kulszowa

16. Otyłość i nadwaga
17. DDA dorosłe dzieci alkoholików
19. Choroba Alzhimera
20. Choroba Parkinsona
21. Uzależnienia
22. Nerwica natręctw

24. Wylew/ Udar/ Zawał
23. Przepuklina
24. Łysienie
25. Trądzik
26. Menopauza
27. Zespół Aspergera
28. Anoreksja
29. Zaburzenia osobowości
30. Kłykciny kończyste  

31. Cukrzyca / stopa cukrzycowa

34. Autyzm/ Powikłania poszczepienne 

35. Nadciśnienie