Czym jest hydrokolonoterapia?

Od tysięcy lat płukanie jelita grubego było rutynowym zabiegiem stosowanym przez wszystkich lekarzy, we wszystkich cywilizacjach. W XX wieku, lekarze zafascynowani rozwojem farmakologii, a szczególnie wynalezieniem antybiotyków, zapomnieli o tym jednym z najstarszych i najskuteczniejszych zabiegów terapeutycznych.

 

Hydrokolonoterapia to zabieg płukania jelita grubego za pomocą wody przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Do jelita grubego przy pomocy jednorazowych końcówek wprowadza się przefiltrowany i podgrzany płyn. Jego zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i pozbawiony doznań zapachowych.

 

Zaleca się wykonanie cyklu od 3 do 5 zabiegów, w kilkudniowych odstępach. Pozwala to na gruntowne oczyszczenie jelita grubego na całej jego długości.

 

hydrokolonoterapia Poznań, Busko, hydrokolonoterapia, oczyszczanie jelit, płukanie jelit, lewatywa, złogi kałowe, usuwanie kamieni kałowych

Centrum Medycyny Naturalnej BERTA ROGUS

ul. Rynkowa 140

62-081 Przeźmierowo - Poznań

tel. 601 091 910

e-mail: kontakt@med-bertarogus.pl

www.med-bertarogus.pl

© 2012-2021 by BERTA ROGUS Centrum Medycyny Naturalnej